אודות

מה הופך ערים מסוימות למוקדי משיכה לתושבים ולעסקים, ואחרות לערי שינה מנומנמות?

איך אפשר לחזק את הקהילתיות והמסחר בעיר באמצעות פעולות חכמות ופשוטות לביצוע?

הסגל המקצועי של 'העירה' פועל בשיתוף הרשות המקומית ויזמי חברה וקהילה כדי לבנות יחד תכנית שתחייה מחדש את המרחב הציבורי בעיר תוך הטמעת תפיסת הקיימות העירונית.

התהליך מתבצע בצורה מותאמת וקשובה לקהילה מחד, ולצרכים שעולים מהרשות המקומית מאידך, ובסופו מתקבלת תכנית רב-תחומית המתאימה בדיוק למידותיה של העיר, ושהצלחתה מדודה ומוכחת.

במהלך התכנית עובדי ועובדות הרשות המקומית שלוקחים בה חלק, מקבלים מאיתנו הכשרה מקיפה, סל כלים עשיר ומגוון של כיוונים לשיתופי פעולה מקצועיים, לצורך הפעלה של פרויקטים דומים בעיר באופן עצמאי גם בעתיד.

למה זה חשוב?
השקעה במרחב עירוני מקיים וביצירה של מרחבים ציבוריים פעילים ושוקקים, מביאה יתרונות רבים ומשמעותיים לערים ולתושביהן: גיבוש של קהילות חדשות, תחושה של ביטחון אישי גבוה, תמיכה בכלכלה מקומית, חיזוק השייכות לעיר, יצירה של תרבות מקומית ועוד. תועלות אלה ואחרות מוכחות שוב ושוב על ידי הניסיון העולמי בתחום, באמצעות מחקרים אקדמיים וגם מהניסיון המקצועי שלנו עם מיזמים שאנחנו מובילות כאן בישראל.

תכנית 'העירה' פועלת בתמיכת קרן ברכה ובניהולה של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה

אנחנו מזמינות גם אתכם להצטרף למגמה העולמית,

ולאפשר לתושבות ולתושבי העיר שלכם לנוע,
לשהות ולהיפגש במרחבים ציבוריים משגשגים ומנוהלים

כך תוכלו גם אתם לזכות ביתרונות הרבים שמהלך זה מביא עימו, וכל זאת בליווי המקצועי של נשות הצוות של תכנית 'העירה'

אודות הצוות

מה החיבור האישי שלך לתכנית 'העירה'?

'העירה' מאפשרת לי להביא לידי ביטוי את הידע הרב תחומי והניסיון הפוליטי שלי לטובת המרחבים העירוניים בהם אנו פועלות. בנוסף, התכנית מהווה עבורי השראה למחקר האקדמי עליו אני שוקדת

ראש תחום קיימות עירונית בארגון The Natural Step ישראל, אשר פועל להטמעה ולקידום תחום הקיימות בחברה בישראל. עבדה במגוון תפקידים בארגונים לשינוי חברתי וכמנהלת אחריות תאגידית בחברות גדולות. בעלת ניסיון רב בבניית שותפויות חוצות מגזרים, פיתוח עסקי ובקיאה במערכות ציבוריות ופוליטיות.

בוגרת תואר ראשון במדעי החברה מהאוניברסיטה הפתוחה ותואר שני בלימודי גלובליזציה ודמוקרטיה מהאוניברסיטה הפתוחה. כותבת תזה במסלול לדוקטורט באוניברסיטת בן גוריון על הקשר שבין קיימות לאמון של תושבים ברשויות מקומיות.

מכהנת כחברת מועצת העיר קריית אונו משנת 2008.

מלווה ארגונים חברתיים בתהליכי שינוי באמצעות תפיסת "המנהיגות האופקית", המציעה מתודולוגיה המאפשרת לאנשים רבים בתוך הארגון לקחת חלק בעיצוב השינוי ובהובלתו.

בתפקידה כראשת תחום בג'וינט ישראל פיתחה תוכניות בתחום היזמות, הייתה שותפה להקמת ארגון "מפרש" העוסק ביזמות חינוכית וניהלה את תוכנית העמיתים שלו.

עינת גם משתייכת לארגון IMO, ארגון בינלאומי בו חברים יועצים מעשר מדינות, ומטרתו לפתח את תפיסת המנהיגות האופקית בעולם.

בעלת תואר ראשון בעיצוב תעשייתי ותואר שני במנהל עסקים.

מה החיבור האישי שלך לתכנית 'העירה'?

'העירה' בשבילי זה חיבורים. קודם כל בין החיים הפרטיים לעבודה. אני מתגוררת בעיר ולכן הנושאים שאנו עוסקות בהם רלוונטיים לחיי. אח"כ חיבור בין תחומים שונים של עשייה, חיבור בין מה שהיה למה שיהיה ולבסוף, והכי חשוב, חיבור של התושבים בעיר אחד לשנייה, למקבלי ההחלטות ולעיר שבה הם גרים.

מה החיבור האישי שלך לתכנית 'העירה'?

בשבילי תכנית 'העירה' היא שילוב מנצח של כל האהבות המקצועיות שלי: עבודת צוות עשירה ומהנה, קידום מרחב ציבורי שוקק ושמח, חיבור עומק בין רשויות לתושביהן ובין התושבים לעירם והוספת עצים לערים.

אדריכלית ומתכננת ערים. מייסדת ועורכת המגזין המקוון "שפת רחוב" העוסק בעירוניות ושותפה ב"פאבליקה" – משרד ייעוץ המתמחה בניהול אסטרטגיה עירונית ותכנון עבור רשויות מקומיות, משרדי ממשלה וקרנות פילנתרופיות, בדגש מרחבי וחברתי. הילה היא בעלת ניסיון עשיר בניהול אסטרטגי ותכנון מרחבי הן בפרקטיקה ברשויות המקומיות, הן באקדמיה והן בזירה היזמית. 

להילה רקע מחקרי בתחום התכנון העירוני. היא בעלת תואר שני בתכנון מהחוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת תל אביב והייתה חלק מ'דור המייסדים' בצוות החוקרים של המעבדה לעיצוב עירוני (LCUD).

בנוסף, הילה מרצה בתואר השני בחוג לגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית בירושלים, בקורס העוסק במרחב ציבורי רב-גילי. 

מנהלת תכנית העירה.

מעצבת מוצר בהכשרתה ובעלת תואר שני בלימודי סביבה רב תחומיים בבית הספר פורטר שבאוניברסיטת תל אביב. במסגרת פעילותה המקצועית חקרה את נושא החומרים והטכנולוגיות בספריית החומרים שבמוזיאון העיצוב בחולון, והקימה את העסק העצמאי "Materyus" לייעוץ בתחום חומרים וטכנולוגיות בני קיימא עבור תעשיית המוצרים והבנייה. לירון הייתה שותפה לצוות התכנון וניהלה את ההקמה של "בית מאופס האנרגיה" של הנבחרת הישראלית בתחרות ה"סולאר דקתלון" העולמית.

במסגרת עבודתה במועצה הישראלית לבנייה ירוקה, הקימה וניהלה את אתר הקטלוג לבנייה ירוקה, ניהלה את פיתוח כלי המדידה 'שכונה 360' לתכנון ולפיתוח שכונות בנות קיימא וניהלה את היישום של כלי המדידה 'מראה מקום' לעידוד הליכה בעיר.

מה החיבור האישי שלך לתכנית 'העירה'?

הרגע הזה שאת רוכבת על האופניים במרכז עירוני תוסס, נעים בחוץ ויש הרבה ירוק בעיניים, מסביב אנשים מגוונים, וברקע נשמעת מוזיקה מיוחדת . הרגע הזה כעת נדיר במחוזותינו. אני רוצה לראות יותר ממנו בערים שאנו עובדות איתם.

אבני הדרך

- תהליך העבודה-

1

בחירת צוות רב תחומי מהרשות המקומית בשיתוף ובתמיכת ראש/ת העיר

1

2

מיפוי ובחירה משותפת של מרחבים עירוניים ופעילות שאותם נרצה לפתח במסגרת התכנית

2

3

לימוד מעמיק של המרחב הנבחר ומיפוי האתגרים וההזדמנויות

3

4

חשיבה ולמידה משותפת ורב תחומית וקידום פתרונות יצירתיים ומקומיים לפיתוח המרחב

4

5

ייזום שיתופי פעולה עם מחזיקי עניין רלוונטיים ומינוי מובילים עירוניים לפיתוח כל אחד מהיוזמות בשטח

5

6

תכנון וביצוע של היוזמות שהתפתחו ותוכננו בתהליכים משתפים ובראייה רב תחומית, בשילוב יועצים מקצועיים

6

7

פיתוח מנגנונים ושגרות עבודה לניהול, תפעול ולתחזוק שוטף של המרחבים שפותחו

7

8

הנחת תשתית ליצירת שפה ולביסוס תהליכי עבודה מתקדמים לניהול שוטף של הרשות

8

איזה שינוי תרצו לייצר בעיר שלכם?

What change would you like to initiate in your city?

צרו איתנו קשר

Contact us