המלצות מהעיר

תוכנית העירה היא ברכה למינהל החינוך בנהריה. התוכנית מאפשרת חשיבה מחוץ לקופסה תוך איגום משאבים ושותפויות. מובילי התוכנית הם פורצי דרך בחשיבה עדכנית וקהילתית המכוונת לקידום החינוך והקהילה בעיר.
אילן וקנין
ראש מינהל חינוך וקהילה, עיריית נהריה
תכנית העירה כמעוררת עירוניות מזה שנתיים פועלת תכנית'העירה' בעירנו. בניגוד לפרויקטים אחרים, כאן לא מדובר בפרויקט נקודתי המבוצע אד הוק. כאן הפרויקט הוא תהליך ובכך ייחודו. צוות העירה פועלות כשותפות לקידום חזון הקיימות במקומות בהם הוא כל-כך חסר. "על הדרך", זוכה הקהילה יחד עם עובדי הרשות המקומית, בכלים מקצועיים לקידום תכנון לקיימות. תרומת 'העירה' לעיר ולקהילה מבורכת וראויה לכל שבח. בהזדמנות זו, בשם עיריית נהריה ותושביה, ברצוני לשלוח תודה גדולה לכל השותפים ובראשם לקרן ברכה.
רוני לוי
מנהל מחלקת תכנון עיר, עיריית נהריה
תוכנית העירה היא דוגמא לעבודה במרחב שכיף לך לעבוד בו. אני נהנית לקחת חלק בדיונים הפתוחים ולחוות את שיתופי הפעולה ושיתוף הידע שהתוכנית מאפשרת. החשיבה היא גדולה וחדשנית ומרגיש כאילו אין דבר שלא נוכל לעשות אם רק נחליט שזה טוב. הצוות הנשי החזק שמוביל הוא פשוט מעורר השראה ונותן מסגרת והכוונה שממקדת אותך על הדברים החשובים.
שני סניור שילוח
סגנית מנהל מתנ"ס ומנהלת אגף תרבות וקהילה, עיריית ערד
תכנית 'העירה' מייצרת שילוב כוחות ואיגום משאבים לטובת קידום פרויקטים עירוניים בעלי משמעות
פלורי שטרלינג
משנה לראש העיר, עיריית ערד
פרויקט העירה נתן לי מושגים חדשים לחשוב דרכם את העיר בכלל ואת העשייה שלי בתוכה. דרך הפרויקט הכרתי עוד את האנשים שפועלים פה וקיבלתי מסגרת מצוינת לפיתוח של גלריית ימה, יחד עם צוות הגלריה ומעגל החברים.
מאיה פרת
מנהלת תנעות תרבות
תכנית 'העירה' מאפשרת חיבור של הקהילות השונות לעיר ועידוד הקיימות בשיתוף פעולה פורה בין העירה לעיר.
ניסן בן חמו
ראש עיריית ערד
יש כמה דברים שמאפיינים את הרוב המוחלט של הרשויות המקומיות בארץ, בייחוד בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. אחד העיקריים שבהם, הוא התנהלות "עם הראש בקושי מעל המים" - המון שוטף, המון בירוקרטיה, תלות מוחלטת בממשלה. תכנית 'העירה' עושה את המעשה החשוב - זורקת גלגל הצלה. נותנת לצוותים מהעירייה לשבת, לחשוב, לתכנן - להסתכל קדימה לטובת התושבים. לא רק זה, מוסיפה נדבכים וכיווני חשיבה חדשניים ומרתקים ומאתגרת את המערכת לחשוב מחוץ לקופסה. מתוך כך נולדים פרויקטים יצירתיים ומספקים שנותנים את הערך המוסף לשנים רבות קדימה.
אוראל אלוני
מנהל תחום קידום עסקים
התוכנית חשפה בפניי את עולם הקיימות העירונית וחשיבות קידום בנייה משולבת עם הצללה לעידוד מפגש ושהייה במרחב.
דנה וינשטיין
מנהלת מרכז הצעירים, חכ"ל נהריה
במסגרת היומיום שלי אני מטפלת בבקשות להיתרי בנייה והתבוננות הבניינית היא ממוקדת מאוד, ומפרטת רק את צורכי הבניין. הבחינה היא מאוד טכנית בהתאמה לתמא"ות, תב"עות חוקים ותקנות. ההתייחסות הסביבתית פחות ניכרת. בזכות תכנית "העירה" מבחינת התפקיד המקצועי שלי, הרובד הסביבתי נכנס יותר לבדיקות בקשה להיתר כלומר, איך הבניין מתיישב ביחס לנוף? איזו חזית רחוב אנחנו מקבלים? עצים בוגרים, גינון משותף... ובגדול להתבונן בראייה מערכתית רחבה יותר. מבחינת המבנה הארגוני בעירייה וגם מבחינת תכנון ושיתוף בעלי עניין. בזכות הפעילות של העירה, זכיתי לעבוד גם עם אנשים ממחלקות אחרות בעירייה שלפני כן לא היה לי ממשק משותף איתם. בהיבט המקצועי אישי, ניתנה לי ההזדמנות לרגע לעבור לצד השני של המתרס להפוך מבודקת היתרים ליזמית. למדתי דרך זה כל כך הרבה דברים חדשים שקצרה היריעה מלהכיל... אבל אם לסכם במילה אחת קיימות.
חן הרוש
בודקת היתרים ומידענית תכנונית, עיריית נהריה

איזה שינוי תרצו לייצר בעיר שלכם?

What change would you like to initiate in your city?

צרו איתנו קשר

Contact us